Jdi na obsah Jdi na menu
 


Springfield

7. 12. 2008

 

 

 

Celé jméno: Homer Jay Simpson

Zaměstnání:
Jaderná elektrárna, sektor 7G.
69 Old Plumtree Blvd.
Tel: (305)-555-1374

Domov:
Homer J. Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007

Věk: 36 let

Narozen: 12. května, 1956

Dabing v ČR: Vlastimil Bedrna

Dabing v USA: Dan Castellaneta

Váha: 239 - 260 lbs.

Míry: 05-12-56

Barva očí: Modrá

Vyhrané trofeje (později odebrané) na vysoké škole:
Největší tloušťka, nejméně vlasů, největší zápach, nejmeší plat.

Oblíbená jídla: Koblihy, steaky, čokoláda, zmrzlina, Krustyho burger,...

Oblíbené hlášky: D´oh!, mmmmmm...

Oblíbené činnosti: Sezení na gauči, sledování TV, pití piva, bowling,...

 

 

 

Celé jméno: Margorie Simpsonová

Zaměstnání: Žena v domáctosti

Bývalá zaměstnání: Učitelka na Springfielské základní škole,  herečka, policistka, zaměstnankyně v jaderné elektrárně, prodavačka preclíků, servírka a prodavačka nemovitostí.

Domov:
Marge Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007

Věk: 34 let

Dabing v ČR: Jiří Lábus

Dabing v USA: Julie Kavner

Velikost bot: 13AA

Výška (včetně vlasů): 6' 2" (někdy uváděno také 8' 6")

Barva vlasů: Modrá č. 56

Oblíbený zpěvák: Tom Jones

 

 


Celé jméno: Bartholomew Jo-Jo Simpson

Zaměstnání:
Student Springfield Elementary School (Springfieldská ZŠ)
4. třída

Domov:
Bart J. Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007

Věk: 10 a půl

Dabing v ČR: Martin Dejdar

Dabing v USA: Nancy Cartwright

Oblíbenci: Klaun Krusty, Lance Murdoch a Ronny Beck

Nepřátelé: Levák Bob a ředitel Skinner

První slova:
Ay Carumba!

Oblíbené činnosti: Zábavné telefonáty, ježdění na skateboardu,...

Poznámka: Objevil kometu a tříokou rybu Blinky, moderoval dětský TV pořad Kidz Newz, dal dohromady Krustyho a jeho otce, dostal Krustyho z vězení a stal se oblíbeným "já to nebyl" chlapcem.

 

 


Zaměstnání:
Student Springfield Elementary School (Springfieldská ZŠ)
2. třída

Domov:
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007

Věk: 8 let

Dabing v ČR: Helena Štáchová

Dabing v USA: Yeardley Smith

První slovo: Bart

Oblíbené TV pořady: Krusty the Clown a The Itchy & Scratchy Show

Poznámka: Ráda hraje na saxofon, miluje školu a historii, spolu s Bartem moderovala dětský TV pořad Kidz Newz, stala se malou miss Springfield, hokejovým brankářem a navrhla panenku "Líza - Lví srdce".

 

 


Celé jméno: Margaret Simpson

Zaměstnání:
batole

Domov:
Maggie Simpson
742 Evergreen Terrace
Springfield NT
49007

Věk: 1 rok

Cena (při zahajovacích titulcích): $847.63

Nepřátelé: dítě se širokým obočím a Gerald.

První slovo: Tatík

Poznámka: Postřelila pana Burnse, zachránila život Homerovi, dokáže ze svých hracích kostek sestavit vzorec E=MC2 a umí řídit auto.

 


 

Jméno v originále: Santa's Little Helper
Druh: Chrt
Pohlaví: samec
Barva: Hnědá
Dabér (vydává psí zvuky): Frank Welker a Dan Castellaneta
Zajímavosti: Apu vyhrožoval, že ho upeče. V Simpsonových ve filmu řekl "štěkavým" jazykem, že udělal něco, co si bude do smrti vyčítat.

Spasitel byl původně závodní pes, který běžel pod číslem 8. Při jeho prohře ho jeho majitel na Štědrý večer vyhodil. Homer v tu dobu pociťoval finanční krizi, a tak si Spasitele vzal domů jako jeden velký dárek. Hlavní roli měl např. v epizodě Spasitel trapitel, kde musel kvůli své neposlušnosti s velkou námahou absolvovat školu Emily Winthropové pro výcvik psů. V díle Spasitel zabijákem musela rodina Simpsonových zaplatit 750 dolarů za operaci Spasitelova žaludku a v epizodě Starý zbabělec byl na určitou dobu maskotem piva Duff pod přezdívkou Suds McDuff. Velkou roli si také zahrál v 18. sérii v díle s kódem JABF12, kde se stal policejním psem, který dopadá nebezpečné zločince.

 


 

Děda Simpson, Homerův táta je ubytován v domově důchodců, kam ho strčil Homer asi 14 dní po té, co Abe dal Homerovi peníze na dům v Evergreen Terrace, kde rodina bydlí.

Dědeček je trochu senilní a jeho největší dovedností je člověka unudit hodinami bezpředmětných a nesmyslných historek, které se mu pletou jedna přes druhou.

Jako typický důchodce je značně nevrlý a neustále podrážděný. Přesto v několika seriálech našel i lásku.

Válečný veterán z 2. světové války.


 

 

Apu Nahasapeemapetilon

Zástupce hinduismu a indské menšiny ve Springfieldu. Mimo to také prodavač v Kwik-e-Martu. Známka za dolar, dvacet devět centů u něj koupíte za dolar osmdesát pět a tak je tomu s celým jeho sortimentem. Dokonce byl usvědčen, že prodává zkažené potraviny, ale i přes různé sankce se jeho praktiky (a hlavně praktiky Kwik-e-Martu) nemění. Nejdříve měl v Americe pouze svého bratra Sanjaye, ale z nátlaku jeho matky se oženil a následně se stal otcem osmerčat. Co je trochu prapodivné, že v různých dílech si s Homerem Simpsonem vykají, přitom spolu účinkovali v kvartetu Břitníci. Tehdy také ještě na střeše Kwik-e-Martu nebyla vegetariánská zahrada pro jeho meditace a špiclování konkurence v Gulp ´N´ Blow

 


 

 

Barney Gumble

Homerův přítel od dětství a největší štamgast ve Spriengfieldu. Skoro nikdy ho neuvidíte střízlivého nebo bez piva. Najdete ho v hospodě U Vočka, kde trávý skoro všechen čas. Jeho největší gag v celém seriálu je jeho klasické krnutí. I když se to zdá být neuvěřitelné, v některých dílech je Bárny střízlivý. Nějakou dobu byl vyléčen ze závislosti na alkoholu, ale to jen dočasně protože se to nelíbilo Vočkovi, který přišel o svého nejlepšího štamgasta a tak mu překazil jeho dobu abstinence..

 


 

 

Edna Krabappelová

Učitelka čtvrté třídy, do které dochází i Bart Simpson . Léta praxe jí naučili, že čím více snahy vynaloží na vzdělání dětí, tím více bude akorát unavená a tak veškeré své ambice spíše vkládá do seznamek prostřednictvím lechtivých fotografií, aby konečně někoho "klofla". Nicméně se jí to moc nedaří a tak jedinou vyhlídkou na život jí zůstává Seymour Skinner, který je ale natolik ovlivňován svou matkou, že i na rande si nemohou vyrazit sami.

 


 

 

Vočko Syzlak

Výčepní a úchylák. Tyto dvě slova dokonale vystihují Vočka Syzlaka, barmana v hospodě U Vočka, kde jeho stálý štamgasti jsou Homer, Bárny, Lenny a Carl. Dříve závodně boxoval, chodil s pěknou dívkou, staral se o malou Megie. Mezi jeho záliby patří oplzlé telefonáty ženám a jiné další úchylárny, které ani neznám :) Pokud si ale myslíte že Vočko je jenom zvrhlík tak máte skoro pravdu, ale někdy má i světlé chvilky, kde se objeví i ta jeho dobrá stránka.

 


 

 

 

 

Seymour Skinner

Ředitel Springfieldské východní základní školy, který více než svou práci uznává jenom svou matku, která jej i ve věku čtyřicátníka neustále omezuje a ovlivňuje. Práce ve škole je mu jinak vším a největší odměnou mu je nádech ranní prázdné chodby, když se v jedné ze tříd už rozkládá křeček. Jeho věčným údělem je dělat ředitele na škole, kam dochází i Bart Simpson, který bezesporu má na svědomí vandalismus podepsaný záhadným "El Barto". Škola pod jeho vedením zrovna finančně neprosperuje a tak se snaží získat peníze pro lepší výbavu různými způsoby, jako třeba dotací za práci Lisy Simpsonové, přečerpáváním nafty z cizích autobusů, případně to jsou nízkonákladové exkurze do továren na krabice. Dlužno dodat, že jeho kvalifikace je role desátníka ve Vietnamské válce, ve které byl ještě jako Armin Tamzarian a teprve po údajné smrti jeho seržanta Skinnera si přivlastnil jeho identitu. Nicméně byl soudcem Springfieldu prohlášen za Seymoura Skinnera a tak je to Seymour Skinner.

 


 

 

 

Školník Willie

Tento skot je hrdý na dvě věci - na to, že je skot a na dobře shrabanou hromádku listí na školním dvorku. Práci školníka dělá protože je to asi jediný člověk ze Springfieldu, kterému nevadí prošťouchávat toalety, pohřbívat mrtvé křečky, vybírat septik, případně uklízet něčí zvratky (falešné i pravé) nebo se rvát s vlkem.

 


 

 

Dr. Julius Dlaha

Rodinný doktor rodiny Simpsonových a primář v městské nemocnici. Směje se rád, směje se často a směje se čemukoliv. Zdatný chirurg, ortoped, gynekolog, pediatr, ale co se týče placených zákroků, tak dosti… ehm nelevný! Dává tak nevědomky vydělat Dr. Nickovi, který je naopak hrozný chirurg, ortoped, gynekolog…. ale je levný.

 


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Simpsons mapple store

(Honza, 8. 12. 2008 22:11)

Dominik dobře.... je to fakt dobrý jukněte

Simpsons mapple store

(domnik, 7. 12. 2008 22:18)

http://www.stream.cz/video/197330-the-simpsons-mapple-store-czech/0 je to docela husty ti kdo znaji dobre firmu apple(apple macintosh) tak se u toho zasmejou facht doporucuju .